PIERWSZE USŁUGI TAPICERSKIE Z FUNKCJONALNYMI OBICIAMI!

Spełnimy wszystkie Twoje oczekiwania i oczarujemy Cię pięknymi tapicerkami.

Stara skóra może wyglądać jak nowa.

Tak, to możliwe - sprawdź naszą ofertę. Czeka tam na Ciebie miła niespodzianka!

Używamy tylko materiałów najwyższej jakości!

Dzięki temu nasze tapicerki służą przez długie lata, nie tracąc ani grama swojego uroku!

Funkcjonalne materiały obiciowe

Tylko u nas - wybierz obicie funkcjonalne! Twoje meble mogą posiadać atest medyczny, stać się plamoodporne czy wpasować się w wystrój pokoju.

Alcantara – co to jest?

październik 9, 2015

Wielu z nas nawet nie podejrzewa, ile rzeczy wykonanych z tego materiału znajduje się w naszym otoczeniu. Akcesoria i dodatki do odzieży, obicia meblowe, tapicerki samochodowe – wszędzie tam, gdzie oczekujemy skóry lub zamszu, materiału delikatnego i miękkiego w dotyku, zaskakuje nas swoją obecnością Alcantara.

Czym jest? Skąd się wzięła? Dlaczego od momentu swojego pojawienia się podbija tapicerski świat?

Alcantara – już sama nazwa brzmi nieco z włoska, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że swoje korzenie ten niesamowity materiał posiada w odległej Japonii. Ojczyzna wielu nowych technologii jest również ojczyzną Alcantary, którą w latach siedemdziesiątych odkrył Miyoshi Okamoto. Dopiero z biegiem lat firma, która stała za wynalazcą Alcantary, rozpoczęła współpracę z włoskim przedsiiębiorstwem, a z ich połączenia powstał koncern mający wyłączność na produkcję tego będącego zastrzeżonym znakiem towarowym materiału.

Sukces Alcantary tkwi w jej wyjątkowej budowie, opartej o wyjątkowo drobne mikrowłókna, które dzięki „pogrupowaniu” są łatwiejsze w obróbce. Podstawowymi składnikami Alcantary są poliester i poliuretan – pierwszy z nich odpowiada są legendarną już niemal wytrzymałość materiału, a drugi za jego niezwykłą miękkość. Oba z tych składników przyczyniają się również do wyjątkowej elastyczności w wykorzystaniu materiału, która okazała się symbolem rozpoznawczym materiału, jaki stanowi Alcantara.

Zaczynając na obiciach meblowych, poprzez tapicerki samochodowe, do akcesoriów odzieżowych – Alcantara to szerokie spectrum możliwości, w którym nieograniczony jest wybór właściwości, które producent chce i może nadać materiałowi wykorzystanemu w poszczególny sposób. Grubość Alcantary może wahać się od 0.4 do 1.2 milimetra, dzięki czemu łatwo zaadoptować materiał do różnych celów. Zależnie od przeznaczenia, struktura tekstyliów może być dodatkowo wodoodporna, niepalna lub przepuszczająca powietrze. Na powierzchni materiału można tkać, drukować i wytłaczać wzory, dostarczając jednocześnie bogatą kolorystykę, która nie blaknie z biegiem lat– tak, jak znane są wytrzymałe mikrowłókna Alcantary, tak samo sławna jest jej odporna na działanie czasu intensywność barw.

Niewiele materiałów osiągnęło taki sukces na rynku tekstyliów jak Alcantara – od swojego powstania w latach siedemdziesiątych, poprzez zmianę technologii na przyjazną środowisku w 2009, do dnia dzisiejszego. Materiał ten pozostaje jednym z najczęściej wybieranych przez tapicerów, zarówno meblowych, jak i samochodowych – nie dziwi więc, że tak wiele rzeczy wokół nas jest wykonanych z Alcantary, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Dlaczego MobilnyTapicer.pl?

Polecana firma

Mobilny Tapicer jest rekomendowany i wspierany przez firmę specjalizującą się między innymi w ratowaniu kanap – Tapicare.

Szybka realizacja zlecenia

Dojedziemy do Ciebie w umówionym dniu i przedziale czasowym. Możesz mieć pewność, że z nami nie zostaniesz na lodzie.

v

Doradzimy w wyborze

Doradzimy Ci w wyborze nowego obicia – zaproponujemy usługi zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Kontakt

MobilnyTapicer.pl

ADRES:
ul. Bankowa 14,
40-007 Katowice
(prosimy nie przyjeżdżać bez umówienia się telefonicznie)

E-MAIL: mail@mail.pl

Aktualnie nie wykonujemy zleceń z tapicerstwa samochodowego.

Wycena zlecenia

Jeżeli chcesz otrzymać wycenę, wyślij do nas wiadomość i zdjęcia. Napisz do nas i umieść w wiadomości poniższe informacje: Imię i Nazwisko / Telefon / Adres mailowy / Miasto / Zdjęcia / Jaki materiał: eko skóra, skóra czy skaj. To wszystko pomoże nam w dobraniu jak najlepszej usługi tapicerskiej dla Ciebie.

Wiadomości prosimy wysyłać przez formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie pod adresem: www.mobilnytapicer.pl/kontakt.

Teren działania

Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Żory, Tarnowskie Góry, Będzin, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Zawiercie, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Czeladź, Myszków, Radlin, Pszczyna, Oświęcim, Kraków, Olkusz, Sławków, Opole.

Dojeżdżamy również do mniejszych miast i miejscowości w województwie śląskim i małopolskim.