PIERWSZE USŁUGI TAPICERSKIE Z FUNKCJONALNYMI OBICIAMI!

Spełnimy wszystkie Twoje oczekiwania i oczarujemy Cię pięknymi tapicerkami.

Stara skóra może wyglądać jak nowa.

Tak, to możliwe - sprawdź naszą ofertę. Czeka tam na Ciebie miła niespodzianka!

Używamy tylko materiałów najwyższej jakości!

Dzięki temu nasze tapicerki służą przez długie lata, nie tracąc ani grama swojego uroku!

Funkcjonalne materiały obiciowe

Tylko u nas - wybierz obicie funkcjonalne! Twoje meble mogą posiadać atest medyczny, stać się plamoodporne czy wpasować się w wystrój pokoju.

Gobelin

kwiecień 25, 2015

Elegancja mebla tapicerowanego, a także komfort jego użytkowania, w znaczącym stopniu zależy od materiału, jakim zostanie obity. Tkanina tapicerska pokrywająca sofę, kanapę, narożnik lub jakiekolwiek inne meble, powinna cechować się, nie tylko pięknym wyglądem, ale również wieloma, istotnymi walorami technicznymi, jakie umożliwią efektowne eksploatowanie całości, przez długie lata. Z tego powodu, jedną z lepszych propozycji w tym zakresie, jest tkanina gobelinowa, która doskonale spełnia obydwa te kryteria.

Materiał gobelinowy był świetnie znany na Wschodzie, już za czasów starożytnych. W Europie, jego popularność przyszła wraz z okresem średniowiecza, a dokładnie w XIV i XV w., kiedy to była powszechnie wytwarzana we Francji oraz Flandrii, z niepowtarzalnymi i charakterystycznymi dla niej łączkami. Gobeliny były wówczas zdobione motywami roślinnymi, wśród których dominowały liście, a także kwiaty. Pomiędzy tymi, roślinnymi kompozycjami można było zauważyć niewielkie postaci zwierzęce. W renesansie z kolei, najbardziej znaczącym ośrodkiem wytwarzania gobelinów została Bruksela, której specjalnością stały się wielkie formaty oraz cykle.

Materiał ten, do dnia dzisiejszego jest cenioną tkaniną dekoracyjną, naśladującą obraz, która stanowi coraz częstszy typ naszych klientów, decydujących się na skorzystanie z usługi naszego zakładu tapicerskiego, jaką jest profesjonalna naprawa mebli tapicerowanych. Ten, niezwykle elegancki materiał, jest kwintesencją prestiżu i luksusu, a prócz tego cechuje się przyjemną miękkością, dzięki czemu doskonale sprawdza się w charakterze tapicerki meblowej, okiennych dekoracji, narzut, obrusów, rzymskich rolet, czy zasłon. Gobeliny, są zwykle utrzymywane w łagodnych, pastelowych tonacjach i prezentują bardzo szeroki zakres motywów artystycznych, przedstawiając dekoracje o tematyce: naturalistycznej, zwierzęcej, pejzażowej, rodzajowej, biblijnej, mitologicznej, kwiatowej, czy marynistycznej. Dzięki temu każdy powinien wybrać coś dla siebie, spośród tak szerokiej gamy wariantów i z łatwością dopasować do wystroju swojego wnętrza, którego gobelinowa tapicerka, będzie niewątpliwą ozdobą. Gobelin, jest tkaniną bardzo trwałą oraz efektowną, a jej wykorzystanie ociepli design każdego pomieszczenia. Jest ona wykonywana na krośnie, przy użyciu techniki gobelinowej. Nasi eksperci fachowo obiją każdy mebel, z wykorzystaniem tego, eleganckiego materiału, który nada każdej kanapie, sofie, czy fotelom zupełnie nowego, zachwycającego wyglądu. Dzięki wymianie starej tapicerki meblowej na gobelin można zupełnie odmienić design swoich wnętrz za niewielką cenę, ponieważ usługa wymiany meblowego obicia, jest zdecydowanie tańsza, niż zakup nowych mebli, a pozwala uzyskać identyczny efekt końcowy.

Dlaczego MobilnyTapicer.pl?

Polecana firma

Mobilny Tapicer jest rekomendowany i wspierany przez firmę specjalizującą się między innymi w ratowaniu kanap – Tapicare.

Szybka realizacja zlecenia

Dojedziemy do Ciebie w umówionym dniu i przedziale czasowym. Możesz mieć pewność, że z nami nie zostaniesz na lodzie.

v

Doradzimy w wyborze

Doradzimy Ci w wyborze nowego obicia – zaproponujemy usługi zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Kontakt

MobilnyTapicer.pl

ADRES:
ul. Bankowa 14,
40-007 Katowice
(prosimy nie przyjeżdżać bez umówienia się telefonicznie)

E-MAIL: mail@mail.pl

Aktualnie nie wykonujemy zleceń z tapicerstwa samochodowego.

Wycena zlecenia

Jeżeli chcesz otrzymać wycenę, wyślij do nas wiadomość i zdjęcia. Napisz do nas i umieść w wiadomości poniższe informacje: Imię i Nazwisko / Telefon / Adres mailowy / Miasto / Zdjęcia / Jaki materiał: eko skóra, skóra czy skaj. To wszystko pomoże nam w dobraniu jak najlepszej usługi tapicerskiej dla Ciebie.

Wiadomości prosimy wysyłać przez formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie pod adresem: www.mobilnytapicer.pl/kontakt.

Teren działania

Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Żory, Tarnowskie Góry, Będzin, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Zawiercie, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Czeladź, Myszków, Radlin, Pszczyna, Oświęcim, Kraków, Olkusz, Sławków, Opole.

Dojeżdżamy również do mniejszych miast i miejscowości w województwie śląskim i małopolskim.